Uzyskaj numer LEI tutaj

LEI to skrót od Legal Entity Identifier (Identyfikator Podmiotu Prawnego). Numer LEI, lub kod LEI, jest odpowiednikiem międzynarodowego numeru firmy.

LEI jest wymogiem dla wielu podmiotów prawnych. Zapewnia on przejrzystość w transakcjach finansowych na rynkach międzynarodowych.

LEI Service pomoże Twojej firmie uzyskać nowy numer LEI lub odnowić istniejący kod LEI szybko i łatwo. Ceny od 175 zł za rok (5 lat ważności) do 250 zł za rok (1 rok ważności).

Zamów przed 17:00, a otrzymasz nowy kod LEI w ciągu 2 godzin z VIP / ekspresową dostawą.

 

Szybki i prosty sposób

Złóż wniosek o kod LEI online
 
 
1
 
 
 
 
 
Aplikacja
1 minuta
LEI Service szybko zatwierdza informacje
 
 
 
 
2
 
 
 
 
 
Sprawdzamy poprawność danych
1 - 48 godzin
Otrzymasz LEI
 
 
 
 
3
 
 
 
Otrzymasz LEI
 

Aplikacja o kod LEI - 1 minuta

Ceny numeru LEI

Znajdź rozwiązanie z najlepszym dopasowaniem poniżej - wszystkie nasze rozwiązania obejmują bezpłatne wsparcie telefoniczne i nieograniczone wsparcie e-mailowe.

Nowy kod LEI

Wsparcie telefoniczne : Darmowy
Wsparcie e-mail : Darmowy
Opłata GLEIF : Dołączony
1 rok
250,00 zł
3 lata(zaoszczędź 75,00 zł)
675,00 zł
5 lata(zaoszczędź 375,00 zł)
875,00 zł
Od
175,00 zł
na rok

Odnowienie LEI

Odnów swój istniejący kod LEI

Wsparcie telefoniczne : Darmowy
Wsparcie e-mail : Darmowy
Opłata GLEIF : Dołączony
1 rok
250,00 zł
3 lata(zaoszczędź 75,00 zł)
675,00 zł
5 lata(zaoszczędź 375,00 zł)
875,00 zł
Od
175,00 zł
na rok

Transfer i odnowienie numeru LEI

Transfer i odnowienie numeru LEI

Wsparcie telefoniczne : Darmowy
Wsparcie e-mail : Darmowy
Opłata GLEIF : Dołączony
1 rok
250,00 zł
3 lata(zaoszczędź 75,00 zł)
675,00 zł
5 lata(zaoszczędź 375,00 zł)
875,00 zł
Od
175,00 zł
na rok

Dlaczego wybrać usługi Serwisu LEI?

Aplikacja numeru LEI za pomocą LEI Service jest szybka z szybkim wsparciem i niskimi cenami
 • Szybka, łatwa i bezpieczna rejestracja LEI
 • Najbardziej przystępny numer LEI
 • Automatyczne odnawianie LEI
 • Wsparcie telefoniczne i mailowe
 • Odpowiadamy zawsze w ciągu 24 godzin - gwarantowane!

Czym jest numer LEI / kod LEI?

Pomyśl o numerze LEI jako o międzynarodowym numerze rejestracyjnym firmy. Numer LEI jest używany do identyfikacji stron uczestniczących w transakcjach finansowych na skalę globalną.

Aplikacja o kod LEI jest płatna, istnieje również roczna opłata za utrzymanie, aby odnowić ważność. Zarówno firmy, fundusze i organizacje charytatywne potrzebują numeru LEI, czyli wszystkie osoby prawne.

Dla graficznej prezentacji systemu Legal Entity Identifer System proszę odwiedzić ten link zewnętrzny.

Komu potrzebny jest numer LEI?

 • Od 3 stycznia 2018 roku wszystkie podmioty prawne w UE podlegające MiFID II zostały zobowiązane do posiadania ważnego LEI w celu prowadzenia obrotu (np. obligacjami, akcjami, kontraktami terminowymi itp.). Wiele krajów spoza UE również przyjęło te zasady, między innymi USA w Ustawie o Giełdach Towarowych (Commodity Exchange Act).
 • Ponadto, firmy podlegające obowiązkowi raportowania transakcji MiFID II nie są w stanie zaakceptować transakcji pochodzącej od klienta, który nie posiada ważnego numeru LEI.

Numer LEI wyjaśniony w 30 sekund

 • Legal Entity Identifier (LEI) jest porównywalny do międzynarodowego numeru biznesowego, który będzie identyfikować osobę prawną w skali globalnej
 • Większość osób prawnych będzie musiała uzyskać numer LEI, aby móc handlować akcjami, obligacjami itp.
 • Numer LEI ma opłatę rejestracyjną i musi być odnawiany co roku
 • Pomaga zapobiegać przestępstwom finansowym, ponieważ wszystkie podmioty mogą być jednoznacznie identyfikowane w skali globalnej
 • Format Identyfikatora Podmiotu Prawnego składa się z 20-znakowego kodu. Format identyfikatora podmiotu prawnego jest oparty na normie ISO 17442
 • Kod LEI zawiera informacje o strukturze własnościowej podmiotu prawnego i odpowiada na pytania: "kto jest kim?" i "kto jest właścicielem kogo?"
 • LOU (Local Operating Units) jest odpowiedzialne za wydanie kodu LEI. LOU są akredytowane przez Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF), która publikuje wszystkie numery LEI za darmo. LEI Regulatory Oversight Committee (ROC) reguluje GLEIF.

Przykład LEI: 9845 008599005596A4 56

 • Znaki 1-4: Używane do identyfikacji wydającego LOU
 • Znaki 5-18: Charakterystyczne dla osoby prawnej, znaki te nie mają żadnego szczególnego znaczenia
 • Znaki 19-20: Dwa numery weryfikacyjne

Kto może nadać numer LEI?

Koordynacją wydawania numerów LEI zajmuje się GLEIF - organizacja non-profit, której zadaniem jest utrzymanie integralności globalnego systemu LEI. Fizyczne wydanie numeru LEI jest wykonywane przez akredytowane przez GLEIF Lokalne Jednostki Operacyjne (znane również jako LOU).

LOUs będą publikować wszystkie numery LEI i dane referencyjne do bazy danych GLEIF LEI, która jest publicznie dostępna.

GLEIF jest regulowany przez LEI Regulatory Oversight Committee (ROC), który składa się z kilku instytucji finansowych w skali globalnej.

Z GLEIF można zrobić bezpłatne wyszukiwanie identyfikatora osoby prawnej. Wyszukiwanie identyfikatora osoby prawnej pokaże, czy LEI jest aktywny i kiedy wygasa.

FAQ

Oferujemy usługę, w której wystarczy wpisać numer rejestracyjny firmy, potwierdzić swoje dane, które są również zarejestrowane w oficjalnych rejestrach. Wypełnij informacje o strukturze własności, gdy to jest zrobione, zrobimy LEI wniosek kod w Twoim imieniu i zazwyczaj będziesz miał kod LEI w ciągu kilku godzin lub kilku dni. Dotyczy to większości przypadków, które nie wymagają dodatkowych informacji od Ciebie.

Baza danych LEI GLEIF Legal Entity Identifier jest aktualizowana tylko raz dziennie, więc nie jest pewne, czy Twój bank lub platforma inwestycyjna zaakceptuje go. Mogą chcieć poczekać, aż będzie można go zweryfikować z bazą danych identyfikatorów podmiotów prawnych. (nawet jeśli kod LEI jest ważny w momencie wydania).

Ważne jest, aby upewnić się, że podstawowe informacje dotyczące osób prawnych wymienionych w Indeksie LEI są aktualne. Dlatego dane te muszą być aktualizowane co roku. Jest to uważane za odnowienie numeru LEI.

Serwis LEI oferuje możliwość zakupu wieloletnich odnowień, gdzie będziemy aktualizować LEI w oparciu o oficjalne źródła. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian, osoba prawna jest jednak zobowiązana do poinformowania nas o tym, abyśmy mogli zaktualizować dane w GLEIF LEI Index. Robimy to bez żadnych kosztów specjalnie dla Ciebie.

Twoja osoba prawna nie będzie mogła dokonywać żadnych transakcji finansowych, ponieważ wymagany jest ważny kod LEI.

Dane LEI są określane jako dane referencyjne. Osoby prawne stojące za każdym LEI są odpowiedzialne za powiadamianie organizacji wydającej LEI o wszelkich aktualizacjach danych referencyjnych. Wszyscy użytkownicy danych LEI mogą zakwestionować dane zawarte w każdym LEI. Takie zakwestionowanie spowodowałoby przegląd danych LEI przez organizację wydającą LEI. Każda weryfikacja lub aktualizacja LEI jest przetwarzana bez żadnych kosztów. Jest to wykonywane przez zarządzającego wystawcę LEI.

GLEIF są odpowiedzialne za monitorowanie jakości danych LEI. Istnieje program zarządzania jakością danych w celu zapewnienia, że LEI jest najlepszym standardem w branży.

Więcej na temat jakości danych można przeczytać tutaj.

Baza LEI GLEIF jest aktualizowana tylko raz dziennie. Może to potrwać do 24 godzin, zanim bank może zweryfikować nową rejestrację LEI. Innym źródłem błędu jest, jeśli LEI wygasł i nie jest już ważny. Może to być spowodowane, jeśli zapomniałeś go odnowić i dlatego nie można prowadzić żadnych transakcji. Pozwól nam pomóc Ci go odnowić.

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Jednak w 2015 roku LEI Regulatory Oversight Committee upublicznił oświadczenie określające, pod jakimi warunkami osoba fizyczna, która działa w charakterze przedsiębiorcy, może być uprawniona do uzyskania kodu LEI. Oświadczenie można przeczytać tutaj.

FAQ

GLEIF jest organizacją non-profit powołaną przez Radę Stabilności Finansowej w czerwcu 2014 roku. GLEIF został założony w celu wspierania wdrażania i stosowania numerów LEI (Legal Entity Identifiers).

Siedziba GLEIF znajduje się w Bazylei, w Szwajcarii. Głównym zadaniem GLEIF jest zapewnienie integralności operacyjnej globalnego systemu LEI. GLEIF udostępnia również infrastrukturę techniczną dla każdego, kto chciałby uzyskać dostęp do kompletnej globalnej bazy danych LEI (Legal Entity Identifier).

Więcej informacji na temat GLEIF można znaleźć tutaj.

W 2011 r. kraje grupy G20 zwróciły się do Rady Stabilności Finansowej (FSB) z prośbą o przygotowanie zaleceń dotyczących globalnego systemu identyfikacji podmiotów prawnych (LEI) i nadzoru nad nim.

Doprowadziło to do rozwoju globalnego systemu LEI, w którym wydawanie numeru LEI zapewnia unikalną identyfikację podmiotów prawnych uczestniczących w transakcjach finansowych. FSB podkreśliła, że globalna akceptacja systemu LEI pomoże w osiągnięciu kilku celów stabilności finansowej. Zapewnia on również pewne korzyści dla sektora prywatnego.

Więcej informacji na temat globalnego systemu LEI można znaleźć tutaj.

System LEI składa się z trzech warstw:

 • • Warstwa 1 to Komitet Nadzoru Regulacyjnego LEI (LEI Regulatory Oversight Committee): Składa się z wielu organów publicznych z różnych narodów i został utworzony w 2013 roku w celu koordynacji i nadzoru nad ramami globalnego systemu Identyfikatora Podmiotów Prawnych (Legal Entity Identifier).
 • • Warstwę 2 stanowi Globalna Fundacja LEI (GLEIF): Założona w 2014 roku przez Radę Stabilności Finansowej. GLEIF jest organizacją non-profit mającą na celu pomoc w stosowaniu i wdrażaniu LEI. Zadaniem GLEIF jest zapewnienie, że globalny system Legal Entity Identifier posiada integralność operacyjną.
 • • Warstwa 3 to organizacje wydające LEI: Emitenci LEI są również nazywani Lokalnymi Jednostkami Operacyjnymi (LOU, Local Operating Units). LOU obsługują rejestrację LEI, odnawianie LEI i usługi uzupełniające.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Identyfikator Podmiotu Prawnego (LEI) łączy kluczowe dane umożliwiające jednoznaczną identyfikację podmiotów prawnych, które uczestniczą w transakcjach finansowych na całym świecie. Dane LEI są udostępniane publicznie w celu stworzenia i zwiększenia przejrzystości na rynkach światowych.

Bezpłatna informacja dostarcza ustandaryzowanych informacji o podmiotach prawnych w skali globalnej. Dane zawarte w każdym LEI są weryfikowane za pomocą procedur i protokołów ustalonych przez LEI Regulatory Oversight Committee. Praca w ramach Globalnego Systemu LEI jest niezbędna, aby odpowiedzieć na trzy pytania: Kto jest właścicielem kogo? Kto jest kim? I kto jest właścicielem czego? Kto jest kim jest odpowiedź w "poziomie 1wszym danych". Aby odpowiedzieć na proces pytanie "kto jest właścicielem kogo", "poziom 2gi danych" został został również wliczony.

Numer LEI to 20-cyfrowy kod, który przedsiębiorstwa, fundusze i organizacje charytatywne, które chcą kupować lub sprzedawać instrumenty finansowe, mogą być zobowiązane uzyskać w celu spełnienia wymogów regulacji MiFID II. Nie ma LEI, nie ma handlu.

back to top