Kuidas saada juriidilise isiku identifikaatorit?

Kuidas saada juriidilise isiku identifikaatorit?

LEI number on nõutav juriidilistele isikutele, kes osalevad ja tegelevad Eestis finantstehingute, aktsiate, obligatsioonide ja muude väärtpaberitega. Aga kas teate, kuidas LEI-d saada?

Eestis ei pruugi LEI olla üksikettevõtjatele nõutav. Kuid rahvusvaheliselt kauplevaid ettevõtteid võib BREXIT mõjutada. Käimasolevate rahvusvaheliste läbirääkimiste tulemusena võidakse nõuda seda mõnedelt ettevõtetelt, kes ei ole veel LEI numbrit saanud.

Paljud Eesti ettevõtted, isegi üksikettevõtjad, pöörduvad LEI poole. Ja kuna LEI süsteem on kiiresti muutumas ülemaailmseks standardiks, LEI numbri hankimine enne selle vajadust on hea mõte.

Selles artiklis selgitame, kuidas LEI numbrit saada.

Kuidas saada LEI numbrit?

LEI numbrid väljastavad kohalikud operatsiooniseadmed (LOU). LOU on organisatsioon, mille on akrediteerinud GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) või heaks kiitnud ROC (Regulatory Oversight Committee).

Selleks, et juriidilistel isikutel oleks lihtsam juurdepääs LOU-dele ja saada LEI number, on GLEIF kasutusele võtnud „registreerimisagendi” mõiste. See aitab lihtsustada LEI numbrite väljastamise protsessi.

Mis on registreerimisagent?

Registreerimisagent aitab teid kõikides küsimustes, mis puudutavad LEI numbri saamist. Registreerimisagendid aitavad juriidilistel isikutel hõlpsamini LOU-dele juurde pääseda. Koostöös ühe või mitme LOU-ga tagab registreerimisagent, et selle kliendid saavad vajalikke LEI teenuseid.

Registreerimisagendina aitab LEI Service hõlbustada LEI saamist. Me tegeleme juriidilise isiku taotlemisprotsessiga, haldame suhtlust juriidilise isikuga ning töötleme ja saame turvalise tasu LEI numbri väljastamise või uuendamise eest.

Meiega on LEI numbri saamine kiire, lihtne ja taskukohane.

Kui teil on meie töö kohta lisaküsimusi, võtke meiega ühendust - info@leiservice.com - meie ingliskeelne klienditeenindus aitab teid hea meelega.

Kuidas saada LEI numbrit ja kuidas seda taotleda

Kas teie Eesti ettevõte vajab LEI numbrit? LEI Service’iga on LEI numbri saamine lihtne.

Uue LEI numbri taotlemiseks klõpsake siin (inglise keeles).

Kui sisestate siia oma ettevõtte numbri, otsib meie süsteem teie andmed automaatselt teie kohalikust äriregistrist. Kui olete kinnitanud, et kogutud andmed on õiged, me tegeleme teie jaoks taotlusprotsessiga. 10 minuti kuni 48 tunni jooksul saate oma LEI numbri.

Kuidas saada LEI numbri uuendamist

Nüüd teate, kuidas LEI numbrit saada. Kuid selleks, et tagada kogu teabe ajakohasus, vajavad LEI numbrid iga-aastast uuendamist. Kas teil on vaja olemasolevat LEI numbrit uuendada? LEI Service’iga saate oma LEI numbrit automaatselt uuendada.

Siin saate uuendada olemasolevat LEI numbrit (inglise keeles).

Palun pange tähele, et valides meie uuendusteenuse, olete kohustatud meid teavitama kõigist muudatustest, mis on tehtud teie juriidilises isikus.

Millal minu LEI registreeritakse?

Kui täidate oma LEI tellimuse LEI Service’iga enne nädalapäeva kella 17.00, saate LEI tõenäoliselt samal päeval. (Kehtib ainult uue LEI numbri tellimisel, kuna olemasoleva koodi edastamine võtab aega umbes 7 päeva.)

Pankade ja ülemaailmse registri igapäevase teabe uuendamise tõttu võib kuluda kuni 24 tundi, enne kui LEI on ülemaailmses registris kolmandatele osapooltele nähtav.

LEI otsing

Kas soovite kontrollida oma LEI teavet ülemaailmses LEI süsteemis? Või peate otsima mõne muu juriidilise isiku LEI-d?

Otsige GLEIF-i andmebaasist vajalikku LEI teavet.back to top