Potwierdź informacje o podmiocie, tak jak pojawią się one na kodzie LEI z GLEIF
 
 
1
 
 
 
 
Potwierdź informacje o podmiocie i informacje kontaktowe
Czy organ podpisujący i czy może zamówić kod LEI
 
 
 
 
2
 
 
 
 
Wprowadź czy jesteś organem podpisującym
Ile lat kod LEI powinien być ważny dla
 
 
 
 
3
 
 
 
 
Wybierz, na ile lat kod LEI powinien być ważny
Zaakceptuj zasady i warunki regulujące proces aplikacji o kod LEI
 
 
 
 
4
 
 
 
 
Przeczytaj i zaakceptuj zasady i warunki
Zapłać i otrzymaj swój kod LEI tak szybko, jak to możliwe
 
 
 
 
5
 
 
Zapłać i otrzymaj swój kod LEI tak szybko, jak to możliwe

Nowy kod LEI

Jak uzyskać identyfikator podmiotu prawnego? Wniosek o nadanie nowego numeru LEI

Pomożemy Ci uzyskać Legal Entity Identifier właśnie tutaj na tej stronie, jeśli nie masz istniejącego LEI z GLEIF.

Proszę wypełnić formularz wniosku o numer LEI powyżej, umożliwiając nam rozpocząć na LEI rejestracji od razu. Jeśli potrzebujesz pomocy, aby wypełnić formularz, zobacz przewodnik poniżej.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz już numer LEI, po prostu wprowadź swój numer rejestracyjny firmy lub nazwę w powyższym formularzu, a my sprawdzimy to dla Ciebie automatycznie z GLEIF.

 

Czym jest kod LEI?

Kod LEI lub numer LEI można przetłumaczyć na międzynarodowy numer rejestracyjny firmy lub podmiotu. Wiele krajów, w tym wszystkie kraje UE, wymagają, aby mieć kod LEI w celu wykonywania transakcji na rynkach finansowych.

 

Numer LEI

Serwis LEI Service jest firmą założoną w Danii, pomagającą osobom prawnym w uzyskaniu numeru kodu LEI. Oferujemy angielskojęzyczną telefoniczną i mailową obsługę klienta. Jesteśmy dobrze usytuowani, aby pomóc firmom, funduszom i innym podmiotom prawnym w uzyskaniu numeru LEI w sposób przystępny, łatwy i szybki.

 

Złóż wniosek o nadanie numeru LEI

Ubiegasz się o numer LEI właśnie tutaj z bardzo prostym procesem. Wypełnij swój numer rejestracyjny firmy, wybierz odpowiedniego urzędnika, wybierz, na ile lat chcesz, aby LEI był zarządzany. Potwierdź informacje z oficjalnego rejestru, wypełnij puste pola i zapłać. Aplikacja LEI jest teraz w toku.

 

Szukanie LEI

Kiedy robisz zamówienie na tej stronie, wykonamy automatyczne szukanie LEI, aby upewnić się, że LEI nie jest już zarejestrowany dla podmiotu. Możesz mieć tylko jeden numer LEI na osobę prawną, dlatego zawarliśmy automatyczne wyszukiwanie LEI.

 

LEI kod

Wierzymy w przejrzystość w tym, co robimy. Dlatego nie boimy się powiedzieć, że masz kilka opcji w wyborze agenta rejestracyjnego dla numeru LEI. Proszę zbadać ceny i warunki z naszymi konkurentami, zanim wybierzesz nas, aby pomóc Ci w aplikacji o kod LEI.

 

Przewodnik po formularzu wniosku o kod LEI

Proces składania wniosku jest prosty, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wprowadź numer lub nazwę rejestracyjną podmiotu/przedsiębiorstwa i wypełnij brakujące lub nieprawidłowe pola
 2. Wybierz czas trwania LEI i zapłać kartą kredytową lub przelewem bankowym
 3. Przekażemy dane do walidacji, po akceptacji numer LEI zostanie wysłany do Ciebie e-mailem

Jeśli nie możemy zweryfikować danych z lokalnymi władzami, skontaktujemy się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji, aby wniosek mógł zostać zatwierdzony, a kod LEI wydany.

 

Co jeśli nie jestem w stanie podać informacji dotyczących struktury własności?

Jeśli osoba prawna ubiegająca się o LEI jest własnością innego podmiotu lub nie może zgłosić takiego związku, to należy podać powód (wyjątek), dlaczego:

 • Podmiot jest własnością osoby fizycznej (osób fizycznych) lub jest przez nią kontrolowany
 • Podmiot dominujący nie konsoliduje sprawozdań finansowych
 • Nie ma podmiotu dominującego zgodnie z definicją identyfikatora podmiotu prawnego GLEIF (nie ma znanej osoby kontrolującej podmiot, np. zróżnicowane udziały)
 • Ograniczenia prawne nie pozwalają mi na publikację lub udostępnienie tej informacji
 • Nie uzyskano zgody rodziców na przekazanie lub opublikowanie tej informacji
 • Zobowiązania prawne uniemożliwiają mi publikację lub przekazanie tej informacji
 • Rodzic nie mógł potwierdzić, czy udostępnienie tych informacji byłoby szkodliwe dla mojego Podmiotu, czy też nie
 • Ujawnienie tej informacji byłoby szkodliwe dla mojego Podmiotu lub jego Podmiotu Dominującego

FAQ

Tutaj możesz uzyskać najbardziej przystępny LEI umożliwiający Twojej firmie lub funduszowi angażowanie się w transakcje finansowe w bezpieczny sposób.

W większości przypadków będziesz potrzebował LEI. Podmioty podlegające przepisom MiFID II / EMIR muszą posiadać LEI. Banki i platformy inwestycyjne są zobowiązane do zobaczenia ważnego LEI, zanim będzie można handlować w tych przypadkach.

Potrzebujemy numeru rejestracyjnego Państwa podmiotu, a w rzadkich przypadkach dodatkowych informacji o strukturze własności. W większości przypadków automatycznie uzyskamy odpowiednie informacje z rejestru przedsiębiorstw. Uwaga, w przypadku funduszy i innych specjalnych podmiotów prawnych wymagamy dodatkowych informacji.

Jeśli potrzebujesz więcej niż jeden numer LEI w jednym zamówieniu, proszę wysłać do nas e-mail na info@leiservice.com. Będziemy wtedy upewnić się, aby pomóc Ci z tym w najprostszy możliwy sposób i zobaczyć, że otrzymasz najniższą cenę LEI numer możliwe.

Jeśli chcesz przeprowadzać transakcje na rynkach finansowych, to większość firm potrzebuje numeru LEI. LEI to skrót od Legal Entity Identifier (Identyfikator Podmiotu Prawnego) i można go traktować jako międzynarodowy numer przedsiębiorstwa.

W celu promowania przejrzystości w zakresie tego, które strony są zaangażowane w transakcje finansowe, wprowadzono system LEI. Celem systemu LEI jest m.in. zmniejszenie ryzyka prania pieniędzy i innych działań przestępczych.

back to top