Jak uzyskać LEI

Jak uzyskać numer Identyfikacyjny Podmiotu Prawnego (Legal Entity Identifier)

Jeśli Twoja firma jest transakcje na rynku finansowym, jest bardzo prawdopodobne, że trzeba będzie uzyskać numer LEI.

Nawet jeśli nie są prawnie wymagane, aby uzyskać LEI istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem identyfikatora podmiotu prawnego. Z tego powodu wiele LLC i Sole Traders są zwracając się do LEI choć nie mogą być wymagane do. A ponieważ system LEI jest na drodze do stania się globalnym standardem, to jest dobry pomysł, aby uzyskać numer LEI, zanim go potrzebujesz.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskać numer LEI.

Jak uzyskać numer LEI?

Numery LEI są dostępne poprzez Lokalne Jednostki Operacyjne (LOU). Lokalna Jednostka Operacyjna, zwana również organizacją wydającą LEI, jest organizacją akredytowaną przez GLEIF (Global Legal Entity Identifier) lub zatwierdzoną przez ROC (Regulatory Oversight Committee). LOU wydaje numery LEI osobom prawnym.

Jednakże, w celu usprawnienia wydawania numerów LEI GLEIF wprowadził pojęcie "Agenta Rejestracyjnego". Ułatwia to podmiotom prawnym dostęp do LOU i uzyskanie wydanego numeru LEI.

Czym jest Agent Rejestracyjny?

Agent Rejestracyjny może pomóc Ci we wszystkim, czego potrzebujesz w związku z uzyskaniem numeru LEI. Rolą Agenta Rejestracyjnego jest pomoc osobom prawnym w dostępie do organizacji wydających LEI. Agent Rejestracyjny współpracuje z jednym lub kilkoma LOU i zapewnia, że potrzeby klientów w zakresie usług LEI są spełnione.

LEI Service jest Agentem Rejestracyjnym. Oznacza to, że ułatwiamy Ci dostęp do LOU i uzyskanie numeru LEI. Zajmujemy się procesem składania wniosku i zarządzamy komunikacją z podmiotem prawnym. Również bezpiecznie przetwarzamy i otrzymujemy płatności, gdy numer LEI jest wydawany lub odnawiane.

Upewniamy się, że uzyskanie kodu LEI jest szybkie, łatwe i niedrogie.

Czy masz jakieś pytania dotyczące naszej pracy? Napisz do nas na adres info@leiservice.com aby dowiedzieć się więcej. Nasz anglojęzyczny dział obsługi klienta odpowie na wszelkie pytania.

Jak uzyskać numer Identyfikacyjny Podmiotu Prawnego (LEI): wniosek

Czy potrzebujesz numeru LEI dla swojej amerykańskiej firmy? LEI Service ułatwia uzyskanie numeru LEI wydanego.

Możesz ubiegać się o nowy numer LEI tutaj.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zacząć, to wprowadzić swój numer firmy tutaj. To pozwala naszemu systemowi automatycznie wyszukać i zlokalizować swoje dane w lokalnym rejestrze przedsiębiorstw (jeśli są wymienione). Kiedy nasz system znajdzie Twoje dane, poprosimy Cię o potwierdzenie, że są one poprawne. Gdy to zrobimy, zajmiemy się procesem aplikacji - wszystko, co pozostaje do zrobienia, to czekać. Otrzymasz swój nowy numer LEI w ciągu 6 do 48 godzin.

Jak odnowić numer Legal Entity Identifier?

Teraz już wiesz, jak uzyskać LEI. Ale numery LEI również wymagają corocznego odnawiania, aby zapewnić, że wszystkie informacje są aktualizowane i poprawne. LEI Service może pomóc Ci odnowić istniejący numer LEI z innego agenta rejestracyjnego. Oferujemy również opcję automatycznego odnawiania LEI.

Kliknij tutaj, aby przenieść i odnowić istniejący numer LEI.

Jak długo trwa rejestracja mojego LEI?

Serwis LEI oferuje VIP / ekspresową dostawę nowych numerów LEI. Kiedy sfinalizujesz swój zakup przed 11 rano czasu zachodniego w dzień powszedni, masz możliwość dodania VIP / ekspresowej dostawy do swojego zamówienia. Dokonamy rejestracji LEI w ciągu sześciu godzin. (Dostępne tylko dla zamówień nowych numerów LEI).

Ponieważ banki i globalny rejestr aktualizują i zbierają informacje LEI codziennie, prosimy pamiętać, że może to potrwać do 24 godzin, zanim nowy numer LEI będzie widoczny w globalnym rejestrze GLEIF.

Sprawdź swój LEI za pomocą funkcji szukania LEI

Jeśli musisz sprawdzić, czy Twoje informacje LEI są aktualne w globalnym systemie LEI lub chcesz wyszukać informacje LEI innego podmiotu prawnego, możesz użyć funkcji szukania GLEIF LEI.

Kliknij tutaj, aby przeszukać bazę danych GLEIF w poszukiwaniu informacji, których szukasz.back to top